Aktualnie jesteś: Strona główna » Kursy i szkolenia » "OSK 100% S.C" - Prawo jazdy Katowice - Kurs nauki jazdy w Katowicach

Informacje o firmie:

dodaj do schowka

"OSK 100% S.C" - Prawo jazdy Katowice - Kurs nauki jazdy w Katowicach

Branże w których działa firma:

Kursy i szkolenia

Adres i dane kontaktowe:

śląskie
Ul. Powstańców 1
40-040 Katowice

Strona internetowa:

http://www.szkolajazdy.katowice.pl (2/10)

Pagerank:

2

 

 Poleć na:          


 • Poleć firmę:
  Twój email będzie wyglądać następująco:

  Firma [nazwa] jest bardzo dobrą firmą, polecam jej usługi.  Opis i informacje o firmie znajdzie pod adresem [link].

  Pozdrawiam [login]

 • Napisz do firmy:
 • Zgłoś błąd:
Opis firmy:


 

Nauka jazdy Katowice - Kurs nauki jazdy Katowice. Prawo jazdy Katowice - Zapraszamy.

 

 

O NAS

Marek Dobrowolski
Jestem wieloletnim zawodnikiem sportu motorowego. Rajdy samochodowe zacząłem uprawiać od r. 1976 biorąc (z sukcesami) udział w Mistrzostwach Okręgu, od 1978 w Mistrzostwach Polski. W latach 80-tych startowałem w wielu rajdach międzynarodowych w Niemczech. Zwieńczeniem tych startów był tytuł Vicemistrza Niemiec w serii Pucharu Suzuki. W późniejszych latach wielokrotnie brałem udział w rajdach – eliminacjach Mistrzostw Polski, także jako pilot utytułowanych kolegów.
Jako członek Automobilklubu Śląskiego uczestniczyłem wielokrotnie w roli instruktora w szkoleniach doskonalenia techniki jazdy oraz prowadzenia samochodu w trudnych warunkach (śnieg, lód) organizowanych przez mój macierzysty klub a także samodzielnie w formie usługi na zlecenie firm prywatnych (np. PKN Orlen, Let’s Drive). Jako przykłady mogę podać tzw. „ślizgawki” – instruktaże jazdy w warunkach zimowych organizowane przez Klub dla mieszkańców Katowic i Śląska, czy szkolenie Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji.

Maciek Wyszyński
Moja kariera sportowa trwała niestety krócej. W drugiej połowie lat 90-tych XX w. rozpocząłem ją uczestnicząc z bardzo dobrymi wynikami w rajdach regionalnych. Po czym wystartowałem w serii ogólnopolskiej – Puchar PZMot. Zaliczyłem szereg sukcesów – przez pewien czas w trakcie sezonu byłem liderem punktacji po kilku wygranych rajdach. Niestety załamanie koniunktury gospodarczej na rynku motoryzacyjnym położyły kres moim dalszym poczynaniom w tym sporcie. Artykuł "Felicją na Barbórce"

Razem
Uczestnicząc w ruchu drogowym obserwujemy niestety marny poziom wyszkolenia przeciętnego kierowcy – zapewne wbrew opinii o sobie każdego z nich. Często umiejętności techniczne pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Co ważniejsze - brak właściwego myślenia, stosowania wyobraźni, przewidywania a właściwie karygodna albo przynajmniej drażniąca bezmyślność wielu uczestników ruchu skłoniły nas do podjęcia inicjatywy: postanowiliśmy nasze unikalne, pozyskane w sporcie ekstremalnym umiejętności i doświadczenie wykorzystać, by adeptów prowadzenia samochodu, najczęściej młodziutkich kandydatów na kierowców, porządnie, właściwie i mądrze nauczyć jeździć.

Marek i Maciek

 

Kurs nauki jazdy samochodem na prawo jazdy kat. „B” składa się z następujących części:

 1. Teoretycznej:
  30 godz. lekcyjnych, w tym czterogodzinne przeszkolenie w zakresie udzielania pomocy przedlekarskiej, prowadzone przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. 
  Podczas zajęć teoretycznych przerabiane są zagadnienia z zakresu zasad postępowania w ruchu drogowym, jak właściwa postawa wobec innych uczestników ruchu, wpływ warunków atmosferycznych, charakterystyki różnych nawierzchni, warunków ruchu itd. na wybór właściwej taktyki jazdy. Ponadto wpływ alkoholu czy zmęczenia na percepcję, procesy decyzyjne i własności psycho-fizyczne kierującego a także elementy Prawa o Ruchu Drogowym, jak np. zasady pierwszeństwa i właściwe ich stosowanie w różnych sytuacjach drogowych oraz szereg innych zasad i zwyczajów właściwego użytkowania pojazdów.
  Wykłady wzbogacane są niektórymi przeżyciami i przygodami ilustrującymi właściwe lub, czasem, błędne zachowania na drodze.

 2. Praktycznej na symulatorze samochodowym:
  Jako jedyna szkoła na Śląsku, udostępniliśmy naszym kursantom profesjonalny symulator samochodowy. Każdy kursant w ramach szkolenia ma do dyspozycji 2 godziny treningu na naszym symulatorze.

 3. Praktycznej:
  30 godzin zegarowych nauki jazdy samochodem. W ciągu pierwszych godzin opanowujemy umiejętność sterowania samochodem dążąc do pełnego nad nim panowania we wszystkich sytuacjach, od elementarnych manewrów poczynając aż do jazdy w szerokim zakresie prędkości. W dalszym toku wprowadzamy elementy egzaminu państwowego, tj. jazdę w przód i w tył pasem ruchu (plan manewrowy), jazdę w mieście we wszystkich sytuacjach za dnia i po zmroku, parkowania itp. - zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 27.10.2005 w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami. Staramy się także wyruszać poza obszar zabudowany, zwiedzamy okoliczne miasta oraz drogi o najróżniejszym charakterze z autostradami włącznie, choć w tym elemencie mamy niestety bardzo ograniczone możliwości (choćby ze względu na czas trwania kursu czy jego koszty).
 4. Egzaminu wewnętrznego:
  Na zakończenie kursu przeprowadzamy zarówno egzamin teoretyczny jak i praktyczny zgodnie z zasadami, wg których odbywa się egzamin państwowy. Niezależnie od tego, że jest on wymagany prawnie, stanowi weryfikację właściwego przygotowania do właściwej próby, jaka stoi przed każdym kursantem: oficjalnego egzaminu państwowego.
NEWSY

Możliwość wykupienia jazd na symulatorze dla osób z zewnętrznych ośrodków szklenia


Możliwość wykupienia jazd na symulatorze dla osób z zewnętrznych ośrodków szklenia.Za jedyne 20 zł za godzinę dowolna osoba może wykupić u nas możliwość odbycia jazdy na pierwszym na Śląsku symulatorze samochodowym. Oczywiście jest możliwość skorzystamnia z instruktarzu lub trenować samodzielnie.

Symulator ma kilkanaście różnych programów, począwszy od ćwiczenia podstawowych elementów techniki jazdy, poprzez jazdę w mieście (skrzyżowania, różne pojazdy, sygnalizacja świeltna, przejazdy kolejowe itp.), dalej zadania egzaminacyjne (np. jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu. czyli tzw."łuczek", parkowania itd.), z przyczepą, w ciemnościach, śnieżycy, desczu czy we mgle a skończywszy na "slalomie" między spadającymi na drogę głazami lub symulawania jazdy po alkoholu.

Polecamy

CAŁY KURS TEORETYCZNY w ciągu DWÓCH WEEKENDÓW.

CAŁY KURS TEORETYCZNY w ciągu DWÓCH WEEKENDÓW.Mamy "do pokonania" 30 godzin lekcyjnych. Załatwmy to w dwóch rzutach: 17.02(piątek) 14:30 - 20:30 

18.02 (sobota) 10:00 - ok. 14:00 

19.02 (niedziela) 10:00 - ok. 14:00 

25.02 (sobota) 10:00 - ok. 14:00 

26.02 (niedziela) 10:00 - ok.14:00 


Po zakończeniu teorii, jak w każdym standardowym kursie będziemy się umawiać na jazdy tak, jak będzie Wam wygodnie.

 

 

Galeria:


Mapa dojazdu:

Reklama:

film1

  Schowek (0)