Aktualnie jesteś: Strona główna » Firmy budowlane » "KOMINKI ROTER" Kominki, Wkłady i Obudowy Kominkowe Katowice, Mikołów, Tychy, Chorzów, Będzin, Sosnowiec

Informacje o firmie:

dodaj do schowka

"KOMINKI ROTER" Kominki, Wkłady i Obudowy Kominkowe Katowice, Mikołów, Tychy, Chorzów, Będzin, Sosnowiec

Branże w których działa firma:

Firmy budowlane

Adres i dane kontaktowe:

śląskie
Podleśna 10c
40-748 Katowice

Strona internetowa:

http://www.roter.pl (0/10)

Pagerank:

0

 

 Poleć na:          


 • Poleć firmę:
  Twój email będzie wyglądać następująco:

  Firma [nazwa] jest bardzo dobrą firmą, polecam jej usługi.  Opis i informacje o firmie znajdzie pod adresem [link].

  Pozdrawiam [login]

 • Napisz do firmy:
 • Zgłoś błąd:
Opis firmy:

Oferta

 

 • Wkłady kominkowe
 • Obudowy kominkowe
 • Piece wolnostojące, kominki
 • Instalacje grzewcze w Katowicach

 

Kontakt

 

 

Tel. 500 60 60 84

Fax. 32 206 60 79

Email: Kominki@Roter.Pl

Najlepsze kominki na Śląsku (Katowice) oraz okolice - sprawdź, zadzwoń!


 

Technologia

Kominkowe wkłady grzewcze produkowane przez niemiecką firmę SPARTHERM w swej konstrukcji opierają się na najnowocześniejszej współcześnie technologii budowy pieców opalanych drewnem, brykietami z trocin lub węglem brunatnym. Z paleniskiem wyłożonym specjalnymi płytami szamotowymi stanowią niezwykle wydajny i ekonomiczny piec (ponad 70% sprawności). Należą do najbardziej czystych ekonomicznie i bezpiecznych pieców tego typu. Pozwalają na niemal „bezpopiołowe” spalanie (85%), co niezwykle upraszcza obsługę kominka. Specjalna „samooczyszczająca” się szyba wytrzymuje temperaturę do 1200 stopni C. Wykonana ze specjalnej żaroodpornej stali konstrukcja korpusu wkładu, z komorą dopalania spalin, radiatorami, przez swoją rozwiniętą powierzchnię, pozwala na zasadzie konwekcji naturalnej (nie wymuszonej wentylatorem) osiągnąć doskonałą sprawność pieca. Zimne powietrze wpływa od dołu wkładu i ogrzane „wydmuchiwane” jest w jego górnej części.


Każdy z wkładów może zostać dodatkowo wyposażony w płaszcz grzewczy intensyfikujący rozprowadzanie ciepłego powietrza bezpośrednio do innych pomieszczeń.

Obudowa wkładu kominkowego

Kaflowa – system obudowy kominka materiałem ogniotrwałym w technologii prefebrykacji. Pozwala on na skrócenie czasu montażu oraz na bardzo elastyczne kształtowanie bryły kominka. Wykonana z elementów żaroodpornych do temp. 1750 stopni C, wykończona kaflami. Ceramika podnosi sprawność kominka, jak również pozwala na przedłużenie okresu grzewczego po wygaśnięciu ognia. Kominek tak obudowany daje wtedy efekt pieca kaflowego z najzdrowszym radiacyjnym systemem ogrzewania.


Oczywiście możliwe jest wykonanie także obudowy marmurowej w technologii prefabrykatów na bazie materiałów żaroodpornych. Obudowa taka wykonana jest w całości z materiałów żaroodpornych akumulujących ciepło i wykończona elementami marmurowymi, np.: półki + boczne listwy ozdobne.

 


 

Współpracujemy

 

 

 

 

 

 


 

instalacje grzewcze

Opinię o firmie dodał: | 2016-03-02 15:10:57 5  

 
  Schowek (0)