Aktualnie jesteś: Strona główna » Jubilerstwo i zegarmistrzostwo » Złotnik Zakopane. Adam Wawrzonkowski

Informacje o firmie:

dodaj do schowka

Złotnik Zakopane. Adam Wawrzonkowski

Branże w których działa firma:

Jubilerstwo i zegarmistrzostwo

Adres i dane kontaktowe:

cała polska
Kasprusie 20
34-500 Zakopane

 

 

 Poleć na:          


 • Poleć firmę:
  Twój email będzie wyglądać następująco:

  Firma [nazwa] jest bardzo dobrą firmą, polecam jej usługi.  Opis i informacje o firmie znajdzie pod adresem [link].

  Pozdrawiam [login]

 • Napisz do firmy:
 • Zgłoś błąd:
Opis firmy:

Złotnik Zakopane

Tradycja Rzemiosła od 1942 roku

 

ZLOTNIK_ZAKOPANE

Wszelkie usługi złotnicze - Jubiler Zakopane, biżuteria wykonywana na zamówienie, naprawy, skup złota. Zapraszamy


 

 

Jesteśmy pracownią Złotniczo-Jubilerską o kilkupokoleniowej tradycji. Świadczymy usługi w zakresie:

 

 

 

 • · wykonywania i sprzedaży biżuterii złotej, z materiałów własnych jak i klienta (obrączki, pierścionki, kolczyki, bransolety, łańcuszki, wisiorki i inne),


 • · wytwarzania wyrobów na bazie projektu/wskazówek klienta, wytwarzanie biżuterii wg wzornictwa regionalnego, z zastosowaniem bursztynu i  korala,


 • · naprawy i przeróbki biżuterii złotej i srebrnej,


 • · naprawy i renowacji starej biżuterii złotej oraz srebrnej,


 • · skupu złomu złota, srebra i kamieni szlachetnych.


ZAPRASZAMY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH: 9.00 - 17.00

 

 

Nasza Pracownia Złotnicza z Zakopanego działa w różnych formach prawnych już od 1942 roku, założycielem był Ryszard Wawrzonkowski – dyplomowany Mistrz Złotnictwa.

 

Warto nadmienić, że wielu złotników z okolic Zakopanego uczyło się swego fachu właśnie od niego. Jest autorem wielu patentów, szczególnie stosowanych przy wytwarzaniu biżuterii regionalnej z użyciem korala, które wciąż znajdują zastosowanie na rynku biżuterii złotej i srebrnej.

 

Od dużych sieci jubilerskich różnimy się indywidualnym podejściem do potrzeb Klienta, a nasza bogata oferta, konkurencyjna cenowo, spełni najbardziej wymagające oczekiwania.

 

Jesteśmy wdzięczni za to, że w historii naszej firmy spotkaliśmy tak wielu ludzi kochających piękno kamieni naturalnych i kunszt pracy złotnika.

 

 

 

Odrobina historii…

 

Początki tradycji naszej pracowni sięgają Drugiej Wojny Światowej, kiedy to początkujący złotnik Ryszard Wawrzonkowski ucząc się fachu, miał okazję wykonywać srebrne orzełki na zlecenie polskich partyzantów. Podczas nalotu Gestapo na pracownię złotniczą, udało mu się ukryć orzełki, dosłownie w ostatniej chwili, jednym ruchem ręki wsuwając je pod narzędzia jubilerskie. Tym sposobem uniknął zapewne dotkliwych sankcji.

 

Kontynuacja rzemiosła

 

Pracownię Złotniczą przejął syn Ryszarda – Adam Wawrzonkowski, który do tej pory jest jej właścicielem. Kontynuuje on tradycję tego rzemiosła zgodnie z najlepszymi naukami ojca. Jako złotnik z Zakopanego prowadzi jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wiodących pracowni na Podhalu, szczególnie wśród Górali, którzy cenią tradycyjne ręczne wyroby. Ideą firmy jest niewątpliwie wysoka jakość oferowanych produktów, niepowtarzalność wzornictwa oraz zadowolenie klientów.

 

Nasze wyroby powstają w oparciu o technologię tradycyjnego złotnictwa i odlewnictwa. Nasi klienci mają możliwość zaprojektowania biżuterii według własnego pomysłu, możemy też z łatwością odtworzyć wybrany wzór, bez znaczenia czy są to złote obrączki z katalogu znanej Polskiej firmy produkującej biżuterię, czy jakiekolwiek zdjęcie złotego pierścionka z Internetu.

 

 

 

 

SŁOWA KLUCZOWE:

Złotnik Zakopane, Jubiler Zakopane, naprawa biżuterii Zakopane

Opinię o firmie dodał: | 2016-03-02 18:40:30 5  

 

Galeria:

Złotnik Zakopane. Adam Wawrzonkowski

Mapa dojazdu:

Reklama:

film1

  Schowek (0)